SEZON 1955

Sukcesy juniorów Kolejarza

Celem wyłonienia nowej kadry piłkarskiej juniorów Śląska, 19 czerwca 1955 r. odbył się mecz kadry młodzieżowej z Kolejarzem Wodzisław. Kadra juniorów wygrała 3:0. W drużynie Kolejarza dobrze spisali się bramkarz Einfeld i stoper Oślizło, którzy zostali potem powołani do kadry Śląska.

W zeszłym sezonie Kolejarz Wodzisław wywalczył awans do II ligi juniorów. W drużynie prym wiódł Stanisław Oślizło, późniejszy reprezentant Polski i gwiazda Górnika Zabrze. Młodzi piłkarze Kolejarza radzili sobie w II lidze bardzo solidnie. Drużyna zajęła ostatecznie 7 miejsce.

27 kwietnia 1955 roku na łamach Dziennika Zachodniego opublikowano list działaczy Kolejarza Wodzisław. W liście otwartym działacze drużyny z Wodzisławia podnoszą problem braku opieki nad sekcją piłki nożnej. Ponadto zwracają uwagę na problemy z boiskiem oraz zaniedbaniem finansowym klubu przez władze miejskie Wodzisławia.

Nie ma informacji na temat zmagań seniorów. Poza wynikami jednej kolejki rybnickiej B-klasy, na podstawie której wiemy, kto grał wówczas z Kolejarzem na tym poziomie rozgrywek. Wiadomo również, że Kolejarz utrzymał się w B-klasie.

Tabela – klasa B Rybnik

A.Górnik Rydułtowy
.LZS Lubomia
.Sparta Rybnik
.Stal Rybnik
.Unia Krywałd
.Kolejarz Żory
.LZS Marklowice
.LZS Rogów
.Górnik Jankowice
.LZS Gorzyce
.Włókniarz Brzezie
.Kolejarz Wodzisław
.Górnik Pszów
.Concordia II Knurów

Mecze ligowe

DATASPOTKANIE
20.04.1955Concordia II Knurów 1:1 Kolejarz Wodzisław

Prasówka

„Dziennik Zachodni Wieczór”, „Dziennik Zachodni”

Scroll to Top